SPOTKANIE EDUKACYJNE W KLUBIE SENIORA PRZY PLACÓWCE MALUSZKOWO

Sobota 27 lipca 2019
 

W dniu 27.07.2019 r.  do Seniorów na sobotnie Spotkanie Edukacyjne przybył Ratownik Medyczny i przeszkolił Seniorów z zakresu Nagłych Wypadków, zasadności i potrzeby wzywania karetki pogotowia, sposobu udzielania pierwszej pomocy medycznej itp. Seniorzy z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali niezmiernie ważnych wskazówek, które z pewnością przydadzą im się w sytuacji zagrożenia życia i być może dzięki nim uratują komuś życie bądź zdrowie… Ćwiczenia praktyczne także przypadły naszym Klubowiczom do gustu, potrafią już udzielić pomocy krztuszącemu się, ułożyć nieprzytomnego w bezpiecznej pozycji a także wiedzą jak się zachować i co robić, gdy spotkają na swojej drodze człowieka potrzebującego pomocy medycznej tudzież nieprzytomnego, wymagającego ich szybkiego i zdecydowanego działania, mającego na celu ochronę jego zdrowia a nawet życia.

Z dniem 27.07.2019 r. Seniorzy rozpoczęli podróż po krajach świata od zapoznania się z najważniejszymi informacjami o Rosji, jej położeniu, kulturze a także ciekawostkami o wspomnianym państwie. Dopomogła w tym prezentacja wizualna, przekąski nawiązujące do kuchni rosyjskiej oraz charakterystyczna dla Rosji muzyka, której nasi Klubowicze również wysłuchali z uwagą.

Na sobotnim spotkaniu obecny był także Radca Prawny, który wyjaśnił Klubowiczom podczas godzinnego „wykładu” zawiłości prawa spadkowego oraz udzielał indywidualnie porad prawnych.

 
 Powrót do poprzedniej strony